سرپرست فرمانداری میبد بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت این شهرستان در زمینه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار نارین، «سید جمال سجادی‌پور» عصر چهارشنبه (۲۲ دی‌ماه) طی نشست صمیمی با جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه میبد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه نحوه ارتباط دولت سیزدهم با رسانه‌ها به صورت تعاملی خواهد بود، اظهار داشت: نیروی انسانی خلاق و خوش‌فکر میبد، توانایی خود را در همه بخش‌ها و عرصه‌های اثرگذار از جمله فعالیت قابل توجه رسانه‌ها و نشریات به خوبی نشان داده است.

وی با بیان اینکه همین نیروی انسانی ارزشمند یکی از عوامل پیشروی میبد است، گفت: میبدی‌ها در فعالیت‌های خیریه، عام المنفعه و صنعت پیشگام محسوب می‌شوند.

سرپرست فرمانداری میبد ضمن اشاره به مباحث مربوط به آلودگی هوا در دشت مهریز – عقدا، یادآور شد: در عرصه استقرار صنایع می‌بایستی سرمایه‌های جدید را به سمت و سوی صنایع پاک و البته فارغ التحصیل محور هدایت کنیم.

وی به اشتغال مردم شهرستان به زیلوبافی، سفال و کشاورزی در قدیم الایام اشاره و بیان کرد: ظرفیت بالای میبد در عرصه‌های گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع دستی مغفول واقع شده است. در حدود ۷۰ درصد اقتصاد دنیا بر اساس گردشگری و خدمات شکل گرفته است؛ در حالی که شهرستان میبد پتانسیل بسیار خوبی در عرصه گردشگری و میراث فرهنگی دارد اما هنوز بسیاری از این ظرفیت‌ها بالفعل نشده است.

سجادی‌پور با ابراز تأسف از اینکه در زمینه زیلو؛ مجموعه نمایشگاهی، مجموعه عرضه و… را در شهرستان میبد نداریم، تأکید کرد: گرچه میبد به عنوان محوریت تولید زیلو و سفال است اما امروز شاهد هستیم که دیگران آنرا صنعتی کرده اند که این، یک ضعف محسوب می‌شود و برنامه‌هایی را در این رابطه در دستور کار داریم.

وی به استعدادها و توانایی‌های تحسین برانگیز علمی میبد اشاره و ضمن تاکید بر بهره گیری از این ظرفیت‌ها، خاطرنشان کرد: دانشگاه دولتی میبد با وجود ۸۵ عضو هیات علمی و رشته‌هایی که برخی از آنان در سطح ملّی، حرف برای گفتن دارند یک ظرفیت است که ضرورت دارد با تعامل دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف شهرستان از این ظرفیت در روند فعالیت های شهرستان استفاده شود.

عالی ترین مقام اجرایی میبد، ادامه داد: بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان نیز به صورت خوبی در حال پیشروی است و پیوند این بخش با سایر عرصه‌ها به رونق مشاغل خانگی و کسب و کارها می‌انجامد که از جمله اهداف دولت است.

وی همچنین تاکید کرد: اولویت‌های شهرستان میبد را دنبال و در مواردی که لازم باشد، اولویت‌ها را با نگاه جدید تبیین و پیگیری خواهیم کرد و در قالب کمیته‌های تخصصی نیز نسبت به روند پیگیری این اولویت‌ها به مردم پاسخگو خواهیم بود.

سرپرست فرمانداری میبد با اشاره به اینکه اجرای قانون پرداخت یک درصد فروش معادن را به جد پیگیری خواهیم کرد، اذعان کرد: با تعامل و هماهنگی‌های لازم، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی صنایع مستقر در شهرستان تداوم خواهد داشت.

گفتنی است که اصحاب رسانه فعال میبد نیز در این جلسه ضمن تبریک انتصاب سرپرست جدید فرمانداری شهرستان؛ دغدغه‌های اقشار مختلف مردم را بیان کردند.