هنرمند میبدی معتقد است: بزرگترین مشکل تئاتر در شهر میبد طی سال‌های گذشته، به رسمیت نشناختن هنر و هنرمندان شهر از سوی مسئولین است.

به گزارش خبرنگار نارین، جعفرجعفرزاده متولد ۱۳۷۰، اهل محله فیروزآباد شهرستان میبد و دارای مدرک کاردانی گرافیک از دانشگاه امام علی(ع) یزد و کاردانی بازیگری از دانشگاه علم و هنر فردا شهید صدوقی یزد است و در حال حاضر نیز دانشجوی کارشناسی بازیگری این دانشگاه می‌باشد.

این هنرمند میبدی در گفت‌وگو با نارین‌خبر، با بیان این مطلب که شروع فعالیت نمایشی‌اش را از سال ۱۳۸۵ و با عضویت در گروه تئاتر جوان میبد به سرپرستی محمد جواد آقایی همراه بوده است، عنوان کرد: بازی در نمایش‌های «سی مرغ، سیمرغ»، «مجلس قربانی دخترکی که معصوم نام داشت»، «عاشورائیان»، «سوگ یتیمان حضرت علی»، «سکوت روشن»، «آخرالزمان»، «پایان سفر» و کارگردانی نمایش «دهانی پر از کلاغ» بخشی از فعالیت‌هایش در عرصه تئاتر است.

وی که هم اکنون در مقام کارگردان در حال تولید نمایش “کوچ ستاره” است، اظهار داشت: دلیل انتخاب متن جدیدش نزدیک بودن این متن به دغدغه‌هایش می‌باشد.

جعفرزاده افزود: با توجه به اینکه قصد داشتیم برای اولین بار در میبد یک نمایش کاملا عروسکی را آماده اجرای عموم کنیم، با دوستانم به این نتیجه رسیدیم که فراخوانی منتشر کنیم تا بتوانیم علاقمندان به این رشته نمایشی را شناسایی و جذب کنیم که خدا رو شکر با استقبال خوبی از طرف علاقمندان روبرو شدیم.

وی تصریح کرد: ملاک ما برای انتخاب بازیگران درک و فهم دوستان ازاین رشته و دنیای عروسک‌ها یا بهتر بگویم عروسک‌های نمایشی بود. نه اینکه استعداد و هنرشان اولویت ما نباشد نه، ولی چون اکثرا نگاه ساده ای به این رشته نمایشی دارند سعی کردیم در ابتدا اهمیت و به طبع آن سختی بالای تولید این گونه نمایشی را برای متقاضیان تشریح و پس از چند دور تست و تمرین علاقمندان واقعی را انتخاب و دعوت به کار کردیم،

وی افزود: همین‌طور در انتخاب دیگر عوامل نیز ملاک من حرفه ای بودن است که کمک بهتری به تولید داشته باشند.

بازیگر نمایش «عاشقستان» بزرگترین مشکل تئاتر در شهر میبد در سال های گذشته را به رسمیت نشناختن هنر و هنرمندان شهر از سوی مسئولین دانست و خواستار اعتماد بیشتر مسئولین به قشر جوان شد.

کارگردان نمایش”میرزا فرفره” در ادامه مهم ترین کمبود الان مجموعه تئاتر شهر میبد را سیستم سرمایشی و گرمایشیِ مناسب عنوان کرد.

وی ادامه داد: در سال های گذشته امکانات سخت افزاری بسیاری مطلوبی در مجموعه تئاتر شهر میبد ایجاد شده که جا دارد در این خصوص از زحمات رئیس انجمن نمایش میبد، آقای وحید احمدی و آقای هادی زارع -ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد- زارع تشکر کنم.

جعفرزاده خواستار تکمیل و اضافه کردن مواردی مثل اتاق گریم یا اتاقی برای تعویض لباس در پلاتو شماره یک و ترمیم کف پلاتو برای این مجموعه شد.

بازیگر نمایش «سحوری» بیان کرد، هرچند مجموعه ارشاد و انجمن نمایش در جهت ارتقای سطح کیفی و کمی هنر نمایش مسئولیت هایی دارند که در یکی دو سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی نیز در این خصوص بوده‌ایم، اما خود هنرمندان نیز در ارتقای سطح هنر نمایش میبد نقش بسازایی دارند.

وی تأکید کرد: بالابردن سطح علمی و تجربی، مشاوره گرفتن از افراد متخصص و همراه بودن با اتفاقات و مباحث به روز تئاتر از عواملی است که موجب پیشرفت هنرمندان و به طبع آن پیشرفت تئاتر شهر میبد خواهد شد.

این هنرمند جوان ادامه داد: به قول یکی از اساتیدم مطالعه، مطالعه و مطالعه، تمرین، تمرین و تمرین راز موفقیت یک هنرمند است تا با فهم بیشتری محتوا را به فرم تبدیل کند، چه کارگردان، چه بازیگر و…

جعفرزاده با مخاطب قرار دادن مسئولین و مردم گفت: بدانید تئاتر زبان عشق است؛ زبانی بین المللی و با ارزش. تئاتر بدون تماشاگرهایش به وجود نمی‌آید و هیچ است، پس من و همکارانم با حضور و ورود شما درسالن‌های نمایش انگیزه دوباره کارکردن پیدا می‌کنیم و منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. هنر، هنرمند و تئاتر ، را بیشتر به رسمیت بشناسید و اعتماد کنید.

این هنرمند میبدی در پایان از مهندس حسین آتوت و مهندس اسماعیل کارگر، مدیران مجوعه هنری کالر تشکر کرد و اظهار داشت: ان‌شاالله بزودی با تلاش همکارانش با نمایش عروسکی “کوچ ستاره” به صحنه شهر خورشید بیایند.