امام جمعه اردکان تأکید کرد: رونق گردشگری با حفظ حریم‌ها منافات ندارد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر» در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته اردکان که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در محل مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه) این شهر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران حاضر به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه بر لزوم بهره‌مندی بیش از پیش از برکات و فیوضات ایّام باقی‌مانده از ماه شعبان‌المعظم تأکید کرد.

وی؛ آغاز سال جدید هجری خورشیدی را تبریک گفت و با بیان اینکه از درس‌های مهمّ فصل بهار که مکرر در آیات شریفه قرآن کریم بدان اشاره شده، درس یاد معاد است اظهار داشت: زنده شدن زمین بعد از فصل زمستان برهان آشکاری بر وجود رستاخیز است.

امام جمعه اردکان با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» افزود: راه نجات کشور از مشکلات؛ رونق و کامل شدن چرخه تولید داخلی است که مقام معظم رهبری سال‌هاست بر آن تأکید می‌کنند.

وی، اذعان کرد: اگر بدون تعصب نگاه کنیم تلاش‌های دولت در بسیاری از عرصه‌ها قابل‌تقدیر است و در دل‌های زیادی امید آفریده است که چیزی جز وعده الهی نیست که اگر برای خدا تلاش کنید، خداوند هم یاری‌تان می‌کند.

حجت‌الاسلام‌ شاکر همچنین، یادآور شد: پرداخت بدهکاری انگلیس پس از چهل سال نشانه بهبود وضعیت و قدرت بین‌المللی ایران در نظر بیگانگان است.

وی با اشاره به ایّام حضور گردشگران و مسافرین نوروزی در شهرستان اردکان، گفت: رونق گردشگری با حفظ حریم‌ها منافات ندارد. اگر به‌اندازه‌ای که دغدغه گردشگری و حفظ بافت تاریخی داریم – که خوب هم هست- بلکه کمتر از آن دغدغه حفظ فرهنگ بومی و مذهبی و رعایت حریم‌های شرعی داشته باشیم خیلی از حواشی و مشکلات پیش نمی‌آید.

امام جمعه اردکان، ابراز کرد: حضور افراد متدین و معتقد به ارزش‌ها در موضوعات میراثی و گردشگری می‌تواند به حل مشکلات کمک کند.

وی در پایان درگذشت حجت‌‌‌الاسلام‌ والمسلمین ری‌شهری را نیز تسلیت گفت و یاد و خاطره ایشان را گرامی‌داشت.