مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: از ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات نوروز امسال، ۹۱۰ هزار و ۳۲۹ نفر مسافر نوروزی در استان اسکان داده شدند که با رشد ۳۳ برابری روبرو بود.

به گزارش نارین‌خبر؛ «احمد آخوندی» طی گفت‌و‌گویی در این زمینه، افزود: امسال ۱.۵ شب ماندگاری را برای هر نفر گردشگر داشتیم که ۹۵ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

وی مجموع مسافران ورودی به استان یزد از طریق مبادی ورودی زمینی، ریلی و پرواز را سه میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۶۴ نفر بیان و اظهار کرد: در این زمینه ۷۱ درصد رشد داشتیم.

این مقام مسئول با اشاره به قرار گرفتن یزد در جمع ۱۰ استان برتر مقاصد نوروزی، افزود: در این ایام تعطیلات با کمبود مکان برای اسکان مسافران نوروزی روبرو نبودیم و از تمام ظرفیت ها برای اسکان مسافران استفاده شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد؛ ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی در استان را ۱۱ هزار نفر بیان کرد و گفت: به‌طور میانگین روزانه ۷۰ تا ۸۰ نفر در استان اسکان داده می شد که از ظرفیت مدارس و حسینیه ها و دیگر مکان ها بهره گرفته شد.

آخوندی، خاطرنشان کرد: حضور مسافران و گردشگردان در سال‌جاری موجب رونق صنعت گردشگری در استان شد و همه فعالان گردشگری از این وضعیت راضی بودند.

وی در پایان مجموع بازدید کنندگان از موزه‌ها و اماکن تاریخی شاخص استان یزد شامل باغ دولت آباد، آتشکده زرتشتیان، مدرسه ضیائیه، خانه لاریها و موزه آب را ۲۹۳ هزار و ۲۲۸ نفر بیان کرد و گفت: ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

  • منبع خبر : ایرنا