امام‌جمعه میبد بابیان اینکه حدود ۶۰ درصد اولویت‌ها در سال گذشته محقق شده است، تصریح کرد: ادارات و همه بخش‌ها با اشراف فرمانداری باید اولویت‌های شهرستان را پیش ببرند.

به گزارش نارین‌خبر، حضرت آیت‌الله علیرضا اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان و لزوم بهره‌گیری از فیوضات این ماه شریف، با اشاره به اولویت‌های سال ۱۴۰۱ این شهرستان که در آغاز سال با حضور نماینده و فرماندار و رایزنی‌های وسیع و گسترده با نهادها و خبرگان انجام گرفته است، اظهار داشت: امسال قریب ۱۸۰ اولویت افزون بر برنامه‌های متعارف و عادی منطقه و شهرستان برای شهرستان میبد مشخص شده است که ادارات و نهادها باید به صورت ویژه دنبال کنند.

وی افزود: این اولویت ها در دوازده محور و در حوزه‌های بهداشت و درمان، میراث فرهنگی آثار تاریخی، صنایع‌دستی، خدمات عمومی، آموزش‌وپرورش، ورزش و جوانان، امور فرهنگی، اجتماعی و امنیتی و قضایی، راه، عمران و شهرسازی، آموزش عالی و مباحث علمی تحقیقاتی، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت معدن و محیط‌زیست است که با کار کارشناسی اولویت‌گذاری شده است و باید با تلاش دستگاه‌های ذی‌ربط محقق شود.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه طبق ارزیابی‌ها حدود ۶۰ درصد اولویت‌ها در سال گذشته محقق شده است تصریح کرد: ادارات، صنعت و همه بخش‌ها با اشراف فرمانداری باید این اولویت‌ها را پیش ببرند تا امسال سریع‌تر این اولویت‌ها محقق شود.

اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با تسلیت شهادت دو روحانی فداکار، جهادی و خدوم به مردم در ماه مبارک رمضان و در مجاورت حرم امام رضا (ع) به دست کوردل نادان و مزدور استکبار عالم گفت: بدخواهان امت اسلام و پشتوانه مزدوران بدانند؛ ملت ایران، همه جوانان و روحانیت حوزه‌های علمیه پیرو امام سجادند که همه زجرها را برای اسلام و خدمت به ملت تحمل خواهند کرد چراکه ما از شهادت و سختی و رنج و طعنه‌ها نمی‌هراسیم و کشتن عزیزانمان، گام‌های ما را برای قدم‌های بعدی استوارترمی کند و حتی یک گام هم به عقب برنمی‌داریم و بر سر پیمانمان با مردم، اسلام و انقلاب تا آخر باقی خواهیم ماند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این زمینه اظهار داشت: پشت‌صحنه‌ی این حرکت‌ها بدانند با این تحریک‌ها و تفرقه‌انگیزی‌ها ره به‌جایی نمی‌برید؛ بلکه صفوف این ملت را برای پیشبرد کشور و انقلاب اسلامی استوارتر می‌کنید و حتماً در این راه شکست خواهید خورد.

امام‌جمعه میبد در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه یاد و خاطره شهید صدر، شهید مرتضی آوینی، شهید صیاد شیرازی، شهدای اسلام و دفاع مقدس و مدافع حرم را هم گرامی داشت.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور همچنین سالروز وفات حضرت خدیجه همسر پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه را تسلیت گفت.