بهارستانی با اشاره به آغاز بازنگری در طرح جامع؛ تعدادی از پروژه‌ها و طرح‌های مهمّ شهرداری میبد را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ نشست خبری شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی میبد با جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران فعال این شهرستان در محل سالن همایش‌های شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد.

«مجید بهارستانی یزدی» طی این جلسه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ایّام پرفیض و روح‌بخش، اظهار داشت: پروژه‌های مهمّی از جمله ساختمان جدید شهرداری (با ۸ هزار متر زیربنا) و طرح‌های توسعه‌ای بام میبد، بوستان غدیر و بوستان بهاران در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ میلیارد تومان در شش ماهه اخیر برای آسفالت کوچه‌ها و معابر شهری هزینه شده است، گفت: از دید یک کارشناس عمرانی با سابقه بیست‌ساله، کیفیت آسفالت در نظرگرفته شده برای معابر را مطلوب ارزیابی می‌کنم.

شهردار میبد به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در سطح شهر و رفع تعدادی از آنان اشاره و اذعان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر در راستای نظارت میدانی بهتر، میبد را به مناطق هفت‌گانه‌ای تقسیم بندی کرده اند و نگاه عدالت‌محورانه‌ای به این مناطق دارند که انصافاً تحسین‌برانگیز است.

وی با درخواست از برخی سازمان‌ها جهت همیاری در راستای حل مشکلات اداری و اجرایی کارخانه آسفالت و فعال‌سازی هرچه زودتر این کارخانه، افزود: راه اندازی پارک مشاهیر نیز از جمله پروژه‌های حائز اهمیت در میبد است که یک ماه از آغاز خاکبرداری آن می‌گذرد و امیدواریم با تداوم همراهی اعضای شورای اسلامی شهر، در همین دوره به سرانجام برسد.

این مقام مسئول، یادآور شد: بودجه شهرداری میبد در سال ۹۹ به میزان ۹۵ میلیارد تومان شامل ۳۷ میلیارد تومان ارزش افزوده و ۵۸ میلیارد تومان عوارض اخذ شده مرتبط به دادن پروانه ساختمان به مردم، سال ۱۴۰۰ نیز ۱۹۵ میلیارد تومان شامل ۸۵ میلیارد تومان ارزش افزوده و ۵۹ میلیارد تومان عوارض دریافتی محقق شده است و بر این اساس تأمین بودجه از محل ارزش افزوده؛ روند افزایشی بیشتری از عوارض دریافتی داشته است.

بهارستانی به برخی گلایه‌ها در زمینه نخاله‌های ساختمانی نیز اشاره کرد و ادامه داد: پیرامون مبحث نخاله‌های ساختمانی نیازمند همکاری جدی آحاد و اقشار مختلف مردم شهر میبد هستیم و البته جهت ساماندهی این وضعیت نیز طرحی با محوریت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی داریم که انشاءالله به سرانجام برسد.

شهردار میبد، تصریح کرد: بازنگری در طرح جامع را نیز شروع کرده‌ایم و امیدواریم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد، بازنگریِ این طرح به پایان برسد.

«جواد فیاضی» رئیس شورای اسلامی شهر میبد نیز در این نشست؛ نقش قابل توجه اصحاب رسانه و مطبوعات در ایجاد پُل ارتباطی میان مسئولان و مردم و همچنین پیگیری مسائل مختلف حوزه شهری را یادآور شد.

وی در مورد بودجه فرهنگی، تأکید کرد: با افزایش این بودجه که در سال ۱۴۰۱ به میزان سه میلیارد تومان مصوب شده است، برنامه محوری و اجرای برنامه‌های فرهنگی در خور شهر میبد با محوریت کمیسیون فرهنگی شواری اسلامی شهر پیگیری می‌شود.

لازم به ذکر است که خبرنگاران طی این برنامه؛ موضوعات گوناگون از جمله آزادسازی معابر، مشکلات شهرک شهداء، کیفیت آسفالت، معضل نخاله‌های ساختمانی، کارگاه مزاحم شهری، درآمدهای شهرداری، فعالیّت‌های عرصه بانوان، طرح جامع و… را مطرح کردند.