خطیب جمعه میبد گفت: مسئولین باید در گره‌گشایی از کار مردم سرعت به خرج دهید تا مشکلات مردم یکی پس از دیگر حل شود و این مردم مزه دولت انقلابی و مردمی و جهادی را با همه وجود لمس کنند.

به گزارش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد، سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام در سال ۱۳۵۸ را به همه سبزپوشان و پاسداران نظام و انقلاب و مردم تبریک گفت و افزود امام رحمه‌الله علیه با دید ملکوتی و آینده‌نگری الهی سپاه را تشکیل داد و بااینکه خود شخصیتی عارف و مرجع تقلید و رهبر انقلاب بود فرمود ای‌کاش من یک پاسدار بودم و اگر سپاه نبود کشور هم نبود نشان داد که سپاه چه نیروی مقتدری در حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب است.

وی بابیان اینکه در این چهل‌وسه سال دیدیم هر جا ارزش‌های الهی، نظام اسلامی و امنیت مردم به خطر افتاد خط مقدمش سپاه بود، بیان داشت:: امروز سپاه بازوی توانمندی برای حفظ این نظام و ارزش‌های الهی چه در داخل کشور و چه بیرون کشور است.

خطیب جمعه میبد پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتضحانه امریکا در صحرای طبس در سال ۵۹ را یادآور شد و گفت: چون خدا می‌خواست این ملت و انقلاب بماند؛ به امر الهی ریگ‌های بیابان به حرکت درآمد و این ابرقدرت را زمین‌گیر کرد.

مدیر حوزه علمیه برادران میبد تصریح کرد: بعد از ۴۳ سال دشمنان هر توطئه‌ای علیه ملت، کشور و نظام ما چیدند؛ هرچند ما را به‌زحمت انداختند اما به حمدالله به مشکل برخوردند و اما امروز خودشان اقرار می‌کنند حتی در این تحریم‌ها که بنا بود مردم را به‌زانو درآورند هم شکست خوردند و به فضل خدا و با حضور شما مردم عزیز که همیشه درصحنه هستید از این به بعد هم استکبار و امریکا در مقابل شما ملت عزیز شکست خواهد خورد.

حسنی با اظهار تأسف از اهانت به کلام‌الله مجید در کشور سوئد گفت: توهین به کتاب مقدس بیش از یک میلیارد مسلمان دریک کشور غربی نشانه ضعف منطق غرب در مقابل اسلام است و ما این حرکت زشت را شدیداً محکوم می‌کنیم و از دولت سوئد می‌خواهیم عاملان توهین به قرآن را به اشد مجازات برساند.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه حوادث اخیر به خاک و خون کشیده شدن مردم روزه‌دار و دانش آموزان بی‌گناه در افغانستان را به‌شدت محکوم کرد و اظهار داشت: ما قبل از اینکه داعش خبیث را مسئول این جنایت وحشیانه بدانیم خود امریکا را مسئول می‌دانیم چراکه داعش مولود نامشروع امریکا و اثر ۲۰ سال اشغالگری یک کشور مظلوم است.

خطیب جمعه میبد گفت: چرا سازمان‌های بین‌المللی و افرادی که داد از حقوق بشر می‌زنند؛ در مقابل این جنایت‌ها عکس‌العمل درستی انجام نمی‌دهند؟

وی تصریح کرد: باید هیئت حاکمه افغانستان پاسخگو باشد و امنیت مردم افغانستان را در همه جای کشور تأمین کند.

مدیر حوزه علمیه برادران میبد در ادامه با اشاره به عادی‌سازی روابط بعضی از کشورهای عربی با رژیم جعلی اسرائیل گفت: این روزها شاهدیم که رژیم کودک کش و غاصب صهیونیستی وحشی شده است و چندین دفعه به قبله اول مسلمین و مسجدالاقصی حمله و هتک حرمت کرده و عده زیادی از مردم فلسطین را زخمی و بازداشت کرده است.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه این حرکات نشان می‌دهد رژیم جعلی اسرائیل به پایان عمر خود نزدیک می‌شود، اظهار داشت: مسلمانان جهان و ملت بزرگ و سرافراز ما در جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، با شرکت گسترده در راهپیمایی با فریاد مرگ بر اسرائیل ضمن همبستگی با ملت مظلوم فلسطین، به این رژیم جعلی هشدار جدی خواهند داد که هرچه دست‌وپا بزنید و جنایت انجام دهید؛ عمر خود را کوتاه‌تر می‌کنید.

امام‌جمعه موقت میبد در بخش دیگر از سخنان خود خطاب به مسئولین فضای مجازی و تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: نمی‌دانم چرا بعضی از گوش‌ها که باید بشنوند نمی‌شنوند که رهبر معظم انقلاب فریاد می‌زنند کلید و نرم‌افزار فضای مجازی در دست دشمن است و فضای مجازی قتلگاه دین، ایمان و اخلاق جوانان ما شده است.

خطیب جمعه میبد افزود: هم از مجلس انقلابی و هم شورای عالی فضای مجازی به جد درخواست می‌کنیم؛ جوانان ما را دریابید و فضای مجازی را صیانت و کنترل کنید.

وی بابیان اینکه مسئولینی که در این حوزه مسئولیت دارند فردای قیامت باید پاسخگو باشند گفت: کدام کشور اجازه می‌دهد فضای مجازی‌اش را کشور دیگر اداره کند و باید با اقدام انقلابی و جهادی فضای مجازی را به دست خود بگیرند تا جوانان ما در این ورطه غرق نشوند.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با کارگزاران نظام گفت: مسئولین باید مردمی باشند بنابراین مسئولین ما هم در شهرستان باید مردمی باشند و باید در اداره و حضور در مساجد و نمازهای جمعه و جماعات، دسترسی مردم به آنها آسان باشد.

حجت‌الاسلام حسنی افزود: شما مسئولین باید در گره‌گشایی از کار مردم سرعت به خرج دهید تا مشکلات مردم یکی پس از دیگر حل شود و این مردم مزه دولت انقلابی و مردمی و جهادی را با همه وجود لمس کنند.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به آغاز ثبت‌نام حوزه‌های علمیه خواهران و برادران به خانواده‌ها توصیه کرد: اگر در خانواده‌های شما فرزندان خوش استعداد وجود دارد و علاقه دارند آنها را به سمت حوزه‌های علمیه هدایت کنید تا در حوزه این سربازخانه امام زمان ثبت‌نام و با معارف دین آشنا شوند و با تبلیغ و ترویج صحیح دین زمینه‌ساز حضور حضرت ولی‌عصر را فراهم کنند.

مدیر حوزه علمیه برادران میبد با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امیر مؤمنان حضرت علی (ع) به ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت گفت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق درک شب قدر در این ایام عنایت کند و نسل جوان استفاده از این چند شب باقیمانده ماه مبارک رمضان و دهه آخر که پیامبر مکرم اسلام اعتکاف داشت و بستر خود را برمی‌چید و برای عبادت و راز و نیاز در مسجد مستقر می‌شد بهره لازم را ببرند.