جشنواره بین‌المللی صخره‌نوردی با رویکرد فرهنگ‌جویی ریسکی با حضور بیش از ۳۰۰ صخره‌نورد از ایران و چند کشور خارجی در مجاورت منطقه تاریخی چک چک شهرستان اردکان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ طی این برنامه که به‌عنوان اوّلین جشنواره سنگ‌نوردی در شهرستان اردکان و پنجمین جشنواره بین‌المللی برگزار می‌شود، صخره‌نوردان شرکت‌کننده از ۴٨ مسیر باز شده کار خود برای صعود را انجام می‌دهند.

دبیر این جشنواره اظهار امیدواری کرد که با تجهیز دیواره اردکان در آینده‌ای نزدیک میزبان مسابقات کشوری، جام فجر و آسیایی در این منطقه باشیم.

جشنواره بین‌المللی صخره‌نوردی با همکاری استانداری یزد، فرمانداری و شهرداری اردکان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرستان اردکان، نهادهای اجرایی، دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی و فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور تا ٢٢ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری با حضور ٣۵٠ نفر از ورزشکاران ایرانی و خارجی در شهرستان اردکان برگزار خواهد شد.

گفتنی است که مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر میراث‌فرهنگی، رئیس جهاد دانشگاهی، مقامات استانی و برخی چهره‌های گردشگری و ورزشی بین‌المللی برگزار و نفرات برگزیده طی این آیین تجلیل خواهند شد.