در همایشی به مناسبت هفته معلم، بیش از یکصد نفر از مدیران و معلمان بازنشسته و پیشکسوتان فرهنگی به مرور خاطرات خود در دوران معلمی پرداختند.

به گزارش خبرنگار نارین، جمعی از فرهنگیان و معلمان شاغل و بازنشسته شهرستان میبد با حضور در سالن شهدای میبد به بیان خاطرات خود در دوران تدریس و تحصیل پرداختند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان میبد در ابتدای این مراسم ضمن عرض تبریک هفته معلم و خیر مقدم به حضار از مجموعه بسیج فرهنگیان که نقش محوری در برگزاری این جمع صمیمی داشته است، قدردانی کرد.

محمدرضا کارگر افزود: همه باید قدردان زحمات معلمان باشیم و در با برگزاری این قبیل برنامه‌ها، به ارتباط میان پیشکسوتان و نومعلمان و انتقال تجربیات آنها به یکدیگر نیز توجه شود.

محسن موحدی فرد مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان نیز در این همایش با تبریک هفته معلم به همه مدیران، معلمین و مربیان فرهنگی که با تلاش خود در سنگر تعلیم و تربیت برای خود و شهرستان میبد افتخار کسب کردند گفت: اگر امروز شهرستان میبد در همه زمینه‌های آموزشی و تربیتی یک سرو گردن در استان و کشور بالاتر است حاصل تلاش همه مدیران و معلمانی است که درطول دهه‌های گذشته درخدمت آموزش و پرورش بودند.

موحدی فرد با بیان اینکه مهمترین بحث در شهرستان میبد آموزش و پرروش است افزود: سرنوشت دانش آموزان در آموزش و پرورش اولویت زندگی همه مردم شهرستان میبد است.

وی موفقیت دانش آموزان میبدی در زمینه‌های جشنواره‌های هنری و مسابقات قرآنی و المپیاد‌ها و کنکور را کنارهم قرارگرفتن، خانواده ها، معلمان و مسئولین ارشد شهرستان دانست و گفت: درایت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در این زمینه و حضور پررنگ فعالیت‌های روحانیون وحوزه در آموزش و پرورش باعث شده است تا اتفاقات خوبی را در آموزش و پرورش میبد شاهد باشیم.

تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی، بیان خاطرات، شعرخوانی و اجرای سرود از دیگر برنامه‌های این همایش بود.