مدیر حوزه علمیه شهرسان میبد با بیان اینکه تداوم انقلاب اسلامی مستلزم شناخت ماهیت قیام ۱۵ خرداد و ابعاد وجودی حضرت امام است، گفت: رهبر فقید انقلاب اسلامی همزمان پنجه در پنجه استبداد داخلی و استعمار خارجی و استکبار امریکا و رژیم صهیونیستی انداخت.

به گزارش نارین‌خبر، حجت الاسلام علیرضا حسنی در مراسم گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که در امامزاده میرشمس الحق این شهرستان برگزار شد، رمز پیروزی حضرت امام این بود که همزمان پنجه در پنجه استبداد داخلی و استعمار خارجی و استکبار امریکا و رژیم صهیونیستی انداخت.

مدیر حوزه علمیه شهرسان میبد افزود: اگر بخواهیم این انقلاب تداوم داشته باشد باید ماهیت قیام ۱۵ خرداد و ابعاد وجودی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه برای نسل نوجوان و جوان که امام را ندیده و ابعاد وجودیش را درک نکرده اند، تبیین شود.

حسنی افزود: قیام ۱۵ خرداد به معنای واقعی کلمه، قیام مردمی وخودجوش بود چراکه وقتی مردم نقاط کشور ما متوجه بازداشت مرجع تقلید، ر هبر و پیشوای خود شدند، به خیابان ها آمده تا نظام شاهنشاهی منحوس را برای آزادی امام تحت فشار قرار دهند ولی با سرکوب رژیم مواجه شده و صد‌ها زن و مرد و پیر و جوان به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به نبرد امام راحل با استبداد داخلی و استعمار خارجی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه داد: ۱۵ خرداد به دلیل ماهیت الهی و ولایی به مبدا انقلاب مبدل شد و تا همیشه در یاد و خاطره مردم جاویدان می‌ماند.

حسنی، انقلاب را امانت شهدا در دست ما عنوان کرد و اظهار داشت: اکنون که گام دوم انقلاب برداشته شد است باید مشکلات اقتصادی قشر پابرهنه و محروم که در همه صحنه‌ها حضور دارند، حل شود.

وی از سم پاشی دشمن در فضای مجازی به عنوان یکی از مشکلات کنونی یاد کرد و گفت: مسئولان نباید اجازه دهند ذهن مردم با این دروغ و سم پاشی‌ها نسبت به خدمات و دستاورد‌های انقلاب منحرف شود.