امام‌جمعه موقت میبد گفت: امروز صدها قلم به بهانه چند قلم در بازار با بی‌انصافی کامل گران شده است و قشر فقیر و مستضعف و کارگر در فشارند.

به گزارش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به قطعنامه آژانس بین‌المللی هسته‌ای علیه کشورمان گفت: آژانس هسته‌ای بازیچه دست اسرائیل و دولت‌های اروپایی و امریکا قرار گرفت و بابیانصافی تمام قطعنامه‌ای را علیه کشور ما صادر کرد.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه دولتمردان ما باید در قبال این حرکت زشت آژانس جواب قاطع و عملی بدهند گفت: باآنکه آژانس بارها خود تأیید کرده است که ایران انحرافی در مساله هسته‌ای ندارد علیه کشورمان قطعنامه صادر می‌کند.

وی تصریح کرد: روشن است که دیدار مدیرکل آژانس با خبیث‌های صهیونیست قبل از جلسه، در صدور رأی، تحت تأثیر صهیونیست‌ها و اروپایی‌ها بوده است اما بدانند که با جواب دندان‌شکن ایران مواجه خواهند شد.

حجت‌الاسلام حسنی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به طرح تحول اقتصادی و نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها اظهار داشت: به اذعان همه کارشناسان اقتصادی طرح تحول اقتصادی و نظام پرداخت عادلانه یارانه‌ها برای نظام و کشور ضروری است.

مدیر حوزه علمیه برادران میبد بابیان اینکه اما دو مساله ما را در این بحث نگران کرده است گفت: یکی فضای مجازی است که دولت اگر می‌خواهد در این طرح موفق شود باید فضای مجازی را به‌صورت اورژانسی سروسامان دهد تا جلوی سیل تهمت‌ها، دروغ و شایعات را که به خورد مردم می‌دهند و ممکن است روی اذهان جوانان تأثیر منفی بگذارد را بگیرد.

وی افزود: هر مسئولی که در سروسامان دادن به فضای مجازی و حفظ دین اخلاق و ایمان جوانان در این فضا کوتاهی می‌کند فردای قیامت مقابل خون شهدا و مردم باید جوابگو باشد.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: دوم اینکه دولت این یارانه‌ای که به مردم داده است برای چند کالا است اما یا نظارت ضعیف است و یا دولت برنامه‌ریزی نداشته است که امروز صدها قلم به بهانه چند قلم در بازار با بی‌انصافی کامل گران شده است و قشر فقیر و مستضعف و کارگر در فشارند.

حجت‌الاسلام حسنی گفت: این ملتی که در همه صحنه‌ها پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند چگونه می‌توانند در برابر این‌همه مشکلات اقتصادی طاقت بیاورند و باید دولتمردان ما در اجرای این طرح تصمیماتی بگیرند که دیگر اجناسی که ربطی به این اجناس چندگانه ندارد در بازار گران نشود.

امام‌جمعه موقت میبد با قدردانی از خادم یاران امام رضا (ع) در شهرستان میبد که امروز زحمت خدمت اقامه نماز و مردم را بر عهده گرفتند؛ به نمایش گذاشتن فیلم موهون در خارج از کشور، به ساحت قدسی امام رئوف را به‌شدت محکوم کرد.

حجت‌الاسلام حسنی از همه‌کسانی هم که در هیئات مذهبی و هیئت‌امنای مساجد و حسینیه‌های در ایام شادی اهل‌بیت مردم را شاد و در ایام عزای اهل‌بیت اقامه عزا می‌کنند تشکر کرد.

مدیر حوزه علمیه برادران میبد با اشاره به در پیش بودن عید غدیر خم از همه برگزارکنندگان و ناظران به جشن‌ها در این ایام گفت: جشن‌ها و مراسم‌های شاد اهل‌بیت نباید به گناه آلوده شود و باید حدود شرعی در همه جشن‌ها رعایت شود و دوم اینکه قداست مکان‌های برگزاری جشن هم حفظ شود.

وی در ادامه حادثه بسیار تلخ قطار مشهد–یزد که تعدادی از زائرین امام هشتم (ع) جان خود را از دست دادند و عده ای مصدوم شدند را به خانواده‌های داغدار تسلیت و تعزیت و برای مصدومان آن حادثه از خدا شفای عاجل مسئلت کرد و گفت: انتظار داریم مسئولین در این مساله تدبیر و ریشه‌یابی کنند تا با پیشگیری در آینده چنین حوادثی رقم نخورد.

امام‌جمعه موقت میبد در بخشی دیگر از سخنان خود از همه مسئولین و کارگزاران نظام و مردم و ملت سرافراز ایران خواست تا بیانات مقام معظم رهبری در مراسم رحلت امام بزرگوار و دیدار با کارگزاران حج را مورد عنایت ویژه قرار دهند و کسانی که قدرت و قلم و بیانی دارند این مباحث را تبیین کنند.

وی اظهار داشت: کسانی که امسال عازم حج هستند به‌عنوان نماینده نظام اسلامی در مراسم حج حضور پیدا کنند و آبروی این نظام و جامعه دینی را به نمایش بگذارند.

گرامی داشت سالروز شهادت آیت‌الله سعیدی در سال ۴۹ به دست ساواک و تعدادی از مجاهدین و فداکاران حزب موتلفه در سال ۱۳۴۴ از دیگر مباحث امام‌جمعه موقت میبد بود.