استاد حوزه و دانشگاه یزد گفت: مدیران مقصر در حادثه قطار مشهد به یزد باید پاسخگو باشند؛ پاسخگویی در این موضوع نیازمند شدت عمل است و در انقلاب اسلامی سستی در عمل معنایی ندارد.

به گزارش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام محمد کاظم راشد یزدی روز یکشنبه در آیین بزرگداشت جانباختگان این حادثه دردناک و همچنین ترحیم حجت‌الاسلام سید محمود دعایی در مسجد حظیره شهر یزد با اشار به اهمیت پاسخگویی تمامی مقصران این حادثه افزود: مدیران مقصر در حادثه دلخراش قطار مشهد به یزد که منجر به کشته شدن و مصدومیت تعدادی از زائران رضوی شد از مقام خود استعفا دهند.

وی با بیان اینکه حادثه دلخراش قطار مشهد – یزد یک حادثه و اتفاق غیرمترقبه نبود ادامه داد: بروز این حادثه سخت یک مصیبت سنگینی را بر این دیار و خانواده‌های داغدیده وارد کرد و باید مسئولان و متولیان امر دقیق پاسخگوی شرایط به وجود آمده در سانحه ریلی باشند.

این کارشناس دینی یزد با اشاره به اینکه اگر در این حادثه کم‌توجهی صورت گرفته باید بررسی، اعلام و به نحوی رفع شود که دیگر تکرار نشود بیان کرد: این حادثه‌ها هشدار است و هرگونه تقصیر و قصوری وجود داشته باشد باید شفاف و به سرعت برای مردم اعلام شود.

راشد گفت: بروز این حوادث تلخ و سخت را در کشور نباید هیچگاه قسمت و سرنوشت افراد سانحه دیده خواند و در حکومت و نظامی که اساس آن اصل مسلم گزینش مدیریت است باید برای تکرار نشدن این حادثه برخی مدیران مربوطه عذرخواهی و معرفی شوند.

وی در ادامه یاد و خاطره حجت‌الاسلام سید محمود دعایی را گرامی داشت و گفت: وی از یاران همیشگی نظام، انقلاب، حضرت امام و مقام معظم رهبری بود و نقش مهمی در عرصه‌های مختلف کشور داشت و به مردم و جامعه اسلامی صادقانه خدمت کرد.

این استاد حوزه افزود: فروتنی و وظیفه شناسی بی‌منت جزو ویژگی‌های بارز و همیشگی دعایی بود و این فرهیخته انقلابی و فعال سیاسی در دوران قبل از انقلاب همواره با درایت و شجاعت در کنار حضرت امام راحل (ره) به نقش‌آفرینی و خدمت به جامعه مشغول بود.

قطار مسافربری مشهد به یزد ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه، ۱۸ خردادماه در کیلومتر ۵۰ محور طبس – یزد (ایستگاه مزینو) به علت برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از ریل خارج شد و تعدادی از مسافران مصدوم شدند و تعدادی هم جان باختند.

  • منبع خبر : ایرنا