آیت‌الله اعرافی در دیدار با بخشدار مرکزی میبد ضمن تبریک به وی در قبول این مسئولیّت بر ضرورت طراحی سند چهارسالۀ برای روستاهای بخش مرکزی تأکید کرد.

به گزارش نارین‌خبر؛ امام‌جمعه میبد در این نشست با بیان اینکه باید تلاش شود روستاها، روستا بمانند و با حفظ هویت روستایی، فاصله طبقاتی با شهر کاهش یابد گفت: شوراها و دهیاران بایستی به‌صورت منسجم عمل و طرح هادی روستاها را اصلاح و بازنگری و اشتغال مناسب و مشاغل خانگی را به‌ویژه در بخش بانوان گسترش دهند.

«آیت‌الله اعرافی» بر توجّه ویژه با آثار تاریخی در روستاها تأکید و تحول در راه‌های روستایی را مورد توجه قرار داد و افزود: اصلاح آبیاری و حفظ باغات و کشاورزی و مزارع باید جزء اولویت‌های مسئولین در مناطق روستایی باشد.

وی؛ اتصال راه‌های روستایی به کنارگذر شرقی، اهمیت مقوله ورزش و تفریح سالم برای جوانان و بانوان روستایی و تقویت ارتباط با مساجد و پایگاه‌های فرهنگی را هم ضروری خواند.

امام‌جمعه میبد با تأکید بر تسریع در اجرای پروژه باغ‌راه از میدان آیت‌الله خامنه‌ای تا پل خورشید، گفت: باید برای تحقق این پروژه؛ صنعت را پای‌کار آورد.

پیگیری اجرای اولویت‌های ۱۴۰۱، استفاده از ظرفیّت‌های خیرین و پیگیری اعتبارات استانی و ملّی، رفع مشکلات مسکن جوانان، توجه به مباحث فرهنگی خانواده‌ها و ازدواج در روستاها و هماهنگی میان ادارات و دستگاه‌های دولتی از دیگر تأکیدات امام‌جمعه میبد در این دیدار بود.

«عرفان کریم‌بیکی» بخشدار مرکزی میبد هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی، تصریح کرد: ساماندهی و اجرای طرح ورودی جاده مزرعه کلانتر، احداث بوستان ضامن آهو را از اقدامات انجام‌شده در هفته اخیر عنوان کرد و گفت: این بوستان با همکاری محیط‌زیست به طول ۲ کیلومتر در مجاورت مرکز تحقیقات ژنتیک انجام شد.

کریم‌بیکی ادامه داد: روشنایی خیابان روستاهای رکن‌آباد به مزرعه کلانتر و محمدآباد به ابراهیم‌آباد و ساماندهی ورودی روستای بدرآباد هم در دستور کار قرار دارد.

وی؛ احداث زمین فوتبال ساحلی روستای رکن‌آباد، پیگیری اجرای برج نور چمن مصنوعی روستا، احداث مدارس در روستاها و جذب کمک‌های خیّری را از دیگر اولویت‌ها در بخش مرکزی میبد برشمرد.​​​​​​​