معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: برخی در صدد عادی سازی کشف حجاب در کشور و استان هستند اما با صراحت تمام اعلام می کنم که تمام قد تا پای جان پای حجاب می ایستم.

به گزارش نارین‌خبر، علی اکبر عزیزی، روز پنجشنبه در جمع کنشگران حوزه عفاف و حجاب اظهار داشت: برخی به دنبال عادی سازی کشف حجاب در کشور و استان هستند اما بنده با صراحت تمام اعلام می کنم که تمام قد تا پای جان پای حجاب می ایستم و به عنوان معاون استاندار اجازه نخواهم داد کشف حجاب عادی شود.

وی با بیان اینکه عفاف و حجاب از اصول اساسی دین مبین اسلام است گفت: فعالیت در حوزه عفاف و حجاب، علنی، آشکار و شفاف بوده و امروز که دشمن تمام تلاش خود را برای تحت الشعاع قرار دادن این مهم به کار گرفته فعالیت شجاعانه فعالان این حوزه ستودنی و قابل تقدیر است.

عزیزی تصریح کرد: ما علاوه بر دِین شرعی نسبت به حضرت زهرا(س) نیز دِین داریم و از چادر به عنوان میراث ایشان حفاظت و حراست خواهیم کرد.

معاون استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کسانی که امروز به دنبال کشف حجاب هستند در سه گروه دسته بندی می شوند گفت: گروه اول که عمده افراد را شامل می شود جاهل و نسبت به قوانین دین، جامعه و عرف ناآشنا هستند.

وی اضافه کرد: گروه دوم غافل هستند که البته این غفلت همراه با جهالت بوده و نمی دانند که بی حجابی چه تبعاتی برای آنان دارد و دقیقا زمانی متوجه می شوند که دچار مشکل شده و بخش عظیمی از حیثیت خود را از دست داده اند.

عزیزی تصریح کرد: دسته سوم معاند هستند که برای لجبازی با دین یا مسئولان دست به کشف حجاب می زنند و معاندانه رفتار می کنند.

جانشین قرارگاه عفاف و حجاب استان یزد همچنین بر ضرورت حضور فعال بانوان محجبه در عرصه اجتماع تاکید کرد و ابراز داشت: بانوان در جریان انقلاب پیشتاز بودند و بر همین اساس نباید امروز بانوان محجبه این عرصه را خالی کنند و اجازه جولان افراد بدحجاب یا بی حجاب را در جامعه بدهند.

کد خبر

  • منبع خبر : مهر