برگزاری یادواره شهدای بفروئیه در ساعت اداری، انتقاد برخی مردم و نیروهای بسیجی و انقلابی بفروئیه را برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار نارین، قرار است یادواره شهدای بفروئیه صبح چهارشنبه ۶ آذر در محل حسینیه انصار این شهر برگزار شود.

در این رابطه شهردار بفروئیه چند روز پیش در تماس با نارین‌خبر، درخواست پوشش خبری این مراسم را داشت، اما در پاسخ به این سوال که چرا مراسم را به ساعت غیراداری موکول نمی‌کنید، حضور مسئولان، کارمندان، دانش‌آموزان و در نهایت وقت خالی سخنران را بهانه کرد.

این در حالی است که بسیاری از مردم، نیروهای بسیجی و انقلابی و همچنین بدنه صنفی و اجتماعی شهرستان، نسبت به زمان برگزاری این نوع مراسم در ساعت اداری انتقاد دارند. در همین راستاست که بسیاری از مجالس یادبود و یادواره‌های محلی در نقاط مختلف شهر میبد به عصر و حتی بعد از نماز عشا موکول که مورد استقبال مردم نیز واقع شده است.

سوال این است که برگزاری مراسم شهدا در ساعت اداری به بهانه حضور چند مقام دولتی چه توجیه شرعی و منطقی دارد؟ مگر در یادواره شهدای فیروزآباد که بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شد، مسئولان استانی و محلی از جمله شخص استاندار فعلی و سایرین حضور نیافتند. اصلا مگر نه این که می‌توان با برگزاری مراسم در ساعت غیردرسی و حضور قاطبه دانش‌آموزان و معلمان، به محفل شهدا رونق بخشید؛ نه با تعطیل کردن چند کلاس درس!

پیشنهاد می‌شود تصمیم‌گیران و متولیان امر خود را مدیون خون شهدا نسازند. برگزاری یادواره برگزاری شهدای فیروزآباد آن هم به مدت سه شب و با جمعیت چشم‌گیر بسیار ستودنی بود.

شهر بفروئیه از توابع شهرستان میبد، طی جنگ تحمیلی ۱۵ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.