شهردار میبد گفت: پروژه دروازه جنوبی میبد با تأیید و نظارت میراث فرهنگی بوده و تعطیلی آن به واسطه برخی شیطنت‌ها و ارسال گزارش ناصحیح به تهران بوده است.

 علیرضا نقوی شهردار میبد- در گفت‌وگو با خبرنگار نارین اظهار داشت: طرح بازسازی و مرمت دروازه ورودی جنوبی میبد در شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و با حضور مدیرکل و کارشناسان، اساتید و صاحبنظران مورد تأیید گرفته است و بر اساس شواهد و اسناد تاریخی و مشاوره افرادی نظیر استاد سیدعبدالعظیم پویا در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح با تصویب اداره کل میراث و با نظارت میراث در حال انجام بود که به واسطه برخی شیطنت‌ها و ارسال گزارش ناصحیح به تهران و با دستور معاون وزیر ویراث فرهنگی تعطیل شده است.

شهردار میبد ضمن تأکید بر این نکته که این اقدام بیشتر شیطنت بوده تا دلسوزی، بیان داشت: پیگیری لازم جهت دعوت و آقای طالبیان معاون وزیر میراث فرهنگی- به شهرستان میبد و نظارت میدانی جهت تکمیل پروژه انجام گرفته است ولی تا امروز موفق به حضور ایشان در شهرستان نشده‌ایم.

نقوی با ذکر این نکته که شاهد یک بام و دو هوا در مجموعه میراث فرهنگی هستیم، خاطرنشان کرد: شهرداری میبد طی ماه‌های گذشته بیشترین همکاری و همراهی با میراث  فرهنگی داشته است و بازدیدهای مشترک و تشکیل کمیته‌ها و ارائه طرح در برنامه است؛ در شورای فنی میراث هم افراد علمی و صاحب‌نظر حضور دارند، اما فعلا برای اثبات حسن نیت، این پروژه را متوقف کرده‌ایم.

شهردار میبد در پایان اضافه کرد: امیدواریم با قولی که از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان داده شده، در ماه جاری شاهد حضور معاون محترم وزیر در شهرستان میبد و تعیین تکلیف این موضوع باشیم.

خبر مرتبط» رونق بافت تاریخی میبد قربانی بکش‌پس‌کش‌های میراثی! / پایگاه پژوهشی یار است یا بار؟