مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مراسم جزءخوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ به صورت زنده از شبکه استانی یزد از جوار آستان مقدس امامزاده سیدنصرالله (ع) یزد پخش می‌شود.

به گزارش نارین‌خبر، ماه مبارک رمضان ماه عبودیت، بندگی، غفران و رحمت الهی است که نسبت به ماه‌های دیگر دارای ویژگی‌هایی است که بسیار اهمیت دارد و نام این ماه در کتب مختلف آسمانی از جمله قرآن کریم، انجیل، تورات، صحف و زبور نازل ذکر شده است.

رمضان ماهی است که در آن قرآن نازلشده و این ماه را ماه بهار قرآن نام نهادند، قرآن کتاب کامل انسان‌سازی است و همه برنامه‌ها و رموز تکامل انسان را در خود دارد، قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.

حجت‌السلام علیرضا نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و با اشاره به فعالیت‌هایی که در ماه مبارک رمضان توسط سازمان تبلیغات اسلامی در استان یزد اظهار داشت: در ماه بهار قرآن طرح ترتیل‌خوانی قرآن کریم هر روز از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در محل آستان مقدس امامزاده سیدنصرالله(ع) یزد با توجه به شرایط نامناسب کرونا بدون حضور جمعیتبرگزار می‌شود، این برنامه به صورت زنده از شبکه استانی یزد با اجرای زیبای قاریان ممتاز استان یزد پخش می‌شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی افزود: همچنین مجموعه اقداماتی در حوزه فعالیت‌های قرآنی سازمان تبلیغات در فضای مجازی و غیرمجازی به صورت بروشور صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند مردم هر کجا خودشان وارد مسائل شوند گشایش ایجاد شده و مسائل و معضلات حل می‌شود عنوان کرد: از جمله اقدامات ماندگار که در این شرایط  لازم است انجام شود این است که مردم با کمک به یکدیگر و با مدیریت امام محله تعدادی از مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، زیرساختی، آموزشی، تربیتی، امور بانوان، سبک زندگی و موارد دیگر در محله خود را برطرف کنند.

نجیمی بیان کرد: تقویت هویت محله و مسجد، ارتباط بخشی میان این دو، تثبیت جایگاه امام محله به عنوان محور حرکت و تحول اجتماعی و پای کار آوردن مردم برای حل مسائل پیرامونی خود از فعالیت‌های ارزشمند و بنیادی است که باید در جامعه نهادینه شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: این طرح با عنوان پویش محله همدل است که در ماه رمضان به همت امامان محل برگزار می‌شود و مردم مشکلات را در حد توان خود در محل رفع می‌کنند و پس آن اقدامات در سطح ملی ارزیابی می‌شوند و برترین‌های استانی، منطقه‌ای و ملی معرفی و تقدیر می‌شوند.

یکی از عوامل نشاط اجتماعی در جامعه گسترش امید در جامعه است، برای ایجاد این حس نشان دادن موفقیت‌ها به تنهایی کافی نیست.

مردم باید گشایش در امور، حل مسائل و معضلات را در سطوح محله خود احساس کنند و این حس امید وقتی که مسائل محله با ابتکار و همت خود اهالی هر محله حل می‌شود بیشتر و ماندگارتر است.

امید که در این فرصت کوتاه مردم و امامان محله بتوانند ضمن کسب فیض از ماه بهار قرآن به مسائل روز جامعه و حل مشکلات محل با توجه به توان خود بپردازند.