امام جمعه میبد گفت: برای تبدیل شدن شهرستان میبد به قطب درمان باید شاخص‌های بهداشت و درمان را در همه ابعاد آن بالا برد.

به گزارش نارین‌خبر، آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای سلامت شهرستان میبد گفت: با توجه به تجربه کرونا تدوین سند سلامت در افزایش زیرساخت های درمانی باید فراتر از پنج سال دیده شود.

امام جمعه میبد با بیان اینکه تکالیف بخش‌های دیگر هم باید در این سند به صورت پیوست دیده شود افزود: این سند علاوه بر هم خوانی با سند بهداشت باید نقاط هم افزایی و تلاقی مشخص دراسناد معنکس باشد.

مدیرحوزه‌های علمیه کشور گفت: بخش‌هایی از درمان مانند مطب، کلینیک و داندانسازی و ایمپلنت و … هم که در بیمارستان نیست باید در این سند دیده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتقاء موسسه خیرین و منابع پایدار را دراین سند خواستار شد و گفت: باید از ظرفیت‌های وقف و حتی داشتن سهام و یا واحد کاشی و سرامیک برای بیمارستان برای تقویت منابع پایدار استفاده کرد.

وی با اظهار تاسف از پیش نرفتن توسعه فضای فیزیکی گفت: توسعه فضای فیزیکی بیمارستان امسال باید در این سند گام به گام انجام شود.

آیت الله اعرافی ارتباط با پزشکان میبدی درسطح کشور و جهان را موجب تقویت دانش و تعامل بیشتر برای حل بسیاری از مشکلات خواند.

امام جمعه میبد با بیان اینکه بهداشت بخش مفصل و کار بهداشت وسیع‌تر و نرم افزاری‌تر است گفت: امیدواریم در یکی دو ماه اول سال شاهد سند بلند مدت دراین راستا باشیم.

وی بر رسیدگی به پرسنل بهداشت و درمان را هم مهم خواند و افزود: باید امتیازاتی را هم برای پرسنل نه از محل دولتی بلکه از بخش خصوصی درنظر گرفت.

اعرافی رویکرد پیشگیرنده و آگاهی بخشی به مردم را در مقوله سلامت و بهداشت مهم برشمرد.

امام جمعه میبد درادامه هم با تقدیر ازشورای تامین و دست اندرکاران اجرای طرح سردار سلیمانی و گروه‌های جهادی گفت: باید برای گزینه‌های سخت درمقابله با کرونا هم آمادگی داشته باشیم و علاوه بر کمک مردم باید صندوق توسعه تعاون اجتماعی هم روی پا باشد تا مردم به ویژه قشر‌های محروم و مستضعف ازنظر معیشت و اقتصاد در سختی قرار نگیرند.