امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه آمریکا به‌دنبال فرسایشی‌کردن مذاکره است، گفت: تیم مذاکره‌کننده ایرانی هوشیار باشد و بداند که آمریکایی‌ها هیچ زمان قابل اعتماد نیستند.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله سیدمحمدکاظم مدرسی یزدی اظهار داشت: رعایت تقوای الهی برای بهره‌گیری از ماه مبارک رمضان لازم است و اگر ثواب‌های فراوانی را در رابطه با اعمال واجب و مستحبی این ماه و یا حتی نفس‌کشیدن و خواب در ماه مبارک رمضان می‌بینم؛ این روایات، این عبادات و این ثواب‌ها فقط و فقط متوجه کسانی است که در مسیر تقوای الهی حرکت کنند.

وی افزود: از این جهت اگر انسان تقوا را رعایت نکند در ماه مبارک رمضان نیز نه خوابش عبادت خواهد بود و نه نفس کشیدنش تسبیح به شمار می‌رود و نه روزه داری آن ثواب کاملی را خواهد داشت چراکه قرآن ملاک قبولی عبادت و کار نیک را تقواپیشگی می‌داند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه دیگر در این ایام مبارک اهمیت دادن و توجه به رعایت مسائل شرعی است، با توجه به اینکه فصل بهار است و مقداری رفت و آمد به روستاها بیشتر صورت می‌گیرد و مردم نیز علاقه‌مند به روزه‌داری هستند حتما باید به رساله مراجع محترم تقلید خود مراجعه کنند تا بعد از ماه مبارک رمضان در زمینه مسائل شرعی و احکام دچار شک و تردید و یا باطل بودن اعمال ماه مبارک رمضان از جمله روزه‌های خود نباشند.

مدرسی یزدی تصریح کرد: تروریسم هسته‌ای و محکومیت آن موضوع دیگر و مورد اهمیت این روزهاست و باید دانست که ابعاد مختلف این مسئله و حرکت‌هایی که اخیرا در نطنز اتفاق افتاده است مایه تاسف است و باید از طرف جامعه بین‌المللی محکوم شود.

وی گفت: آژانس بین المللی وظیفه دارد در این عرصه اقدامات لازم را انجام دهد گرچه ما افراد درون این آژانس را هم مقصر می‌بینیم و از طرف دیگر سیستم امنیتی کشورمان هم باید بیش از این تقویت شود.

وی گفت: تضعیف جایگاه آمریکایی‌ها نیز دارد روز به روز در منطقه به شکلی قوی‌تر اتفاق می‌افتد و حملاتی که به مقرها، پایگاه‌ها و کاروان‌های آن‌ها در عراق، عربستان، یمن، سوریه، افغانستان و جاهای دیگر شکل گرفته کاملا گویای این موضوع است که مردم منطقه اصلا به آمریکایی‌ها اعتماد ندارند و دوست دارند منطقه آن‌ها از حضور نیروهای آمریکایی و تحرکات آن‌ها خالی شود.

رئیس حوزه علمیه مدینه العلم الکاظمیه یزد ادامه داد: از شکل گیری موج دیگر کرونا متاسفیم و اینکه دنبال مقصر بگردیم یا نگردیم فعلا دردی را از مردم و شرایط جامعه درمان نمی‌کند گرچه از لحاظ حقوقی باید در این زمینه دستگاه‌های مرتبط پیگیر موضوعات مختلف باشند اما آنچه امروز برای ما یک امر الزامیست رعایت موازین بهداشتی، اصول سلامت، کنترل و درمان بیماران مبتلا به کرونا و خانواده‌های آن‌ها است که این موضوع باید توسط مردم، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط و هم چنین اهمیت دادن به اجرای طرح شهید سلیمانی مورد توجه ویژه و چند جانبه قرار گیرد.

وی گفت: از کادر بهداشت و درمان، مدیران، مسئولان و کلیه نیروهای این عرصه که در این ایام سخت و با گذشت یک سال و دوماه هم چنان مجاهدانه و ایثاگرانه برای خدمت به مردم و تامین سلامت تلاش می‌کنند نهایت قدردانی را داریم و همچنین از سوی دیگر باید حرکت گروه‌های جهادی برای کمک به خانواده‌های کرونا زده قوت بیشتری به خود بگیرد.