رئیس دادگستری شهرستان میبد گفت: در اقدامی جدید و خاص، خیِّرین میبدی، پرداخت خسارت به سی نفر از بزه دیدگان در پرونده های کیفری را بر عهده گرفتند.

به گزارش نارین‌خبر، علیرضا حسین بیگی اظهار کرد: افراد بزه دیده در این نوع پرونده ها شامل افرادی هستند که به علت وقوع جرایمی از قبیل تصادف، نفقه و سرقت مجرمان متقابل در آن متواری و یا شناسایی نشده اند و خسارت و زیان هایی را متحمل شده اند.

وی افزود: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر مردمی بودن برنامه های تحول قوه قضائیه و اهمیت مشارکت مردم، این اقدامات خداپسندانه در کمک و پرداخت خسارت به بزه دیدگان صورت گرفت.

رئیس دادگستری شهرستان میبد این اقدام را در راستایی حمایت از حقوق بزه دیدگان و تسکین آلام آنان دانست و تصریح کرد: اهداف مهم حمایت از بزه دیدگان کاهش پدیده های مجرمانه، بازسازی شخصیت بزه دیده و تامین خسارت های مادی و معنوی آنان می باشد.

حسین بیگی افزود:  با پرداخت این خسارت ها علاوه بر کاهش زندانیان به دلیل رد مال با ارزش ناچیز، تعداد قابل توجهی از پرونده‌های کیفری قدیمی مختومه و در نهایت باعث چابکی بهتر اجرای احکام و تمرکز بیشتر بر پرونده‌های مهم خواهد شد.