معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در بازدید سرزده از شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، عملکرد شبکه بهداشت و درمان را در نحوه ارائه خدمت‌رسانی به مراجعین و مبتلایان به کرونا مؤثر خواند.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، رسول نصیری گفت: قرار شد نظارت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعمال‌شده تشدید پیدا کند.

معاون سیاسی فرمانداری میبد از تشکیل تیم مشترک بازرسی ستاد مقابله با کرونا متشکل از فرمانداری، اتاق اصناف، اداره صمت، نیروی انتظامی و شبکه بهداشت خبر داد و افزود: با هرگونه تخلف در این زمینه بدون تعارف برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: انتظار داریم مدیران ادارات در نظارت بر واحدهای زیرمجموعه خود به کمک شبکه بهداشت بیایند تاکمی از بار مسئولیت و نظارت شبکه بهداشت کاسته شود.

کمال یزدی معاون فنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میبد هم در این بازدید از به‌کارگیری اقدامات سخت‌گیرانه‌تری در اصناف و مشاغل در میبد خبر داد.

یزدی بابیان اینکه برای کنترل کرونا و کاهش آمار بستری‌ها و مرگ‌ومیر، اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را در اصناف و مشاغل درمیبد به کار بسته‌ایم افزود: مهم‌ترین رکن موفقیت ما در کاهش آمار مرگ‌ومیر در موج چهارم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

وی دورهمی های خانوادگی و عملکرد برخی از مساجد را در این ایام نگران‌کننده خواند و تصریح کرد: انتظار داشتیم در ایام ماه مبارک رمضان نماز جماعت به مدت ۲۰ دقیقه در مساجد اقامه بشود و کمتر تجمع صورت بگیرد اما متأسفانه شاهد هستیم که در گوشه و کنار شهر به‌وفور مساجدی هستند که حتی اقدام به پخت افطاری و نذری و مراسم جزء خوانی می‌کنند که ما را نگران می‌کند.

معاون فنی شبکه بهداشت و درمان میبد افزایش موارد مثبت و بستری در بیمارستان را حاکی از دورهمی های خانوادگی دانست و گفت: گا ها حتی سی تا چهل نفر که در یکجا دورهم جمع شدند علائمشان مثبت و تستشان هم مثبت بوده و دچار کرونا شدند.

وی افزود: حضور خانواده‌ها در فضاها و پارک‌ها و میدان‌ها شهر بسیار نگران‌کننده است و برای پشت سر گذاشتن موج سنگین کرونا و بازگشت به آسایش و آرامش، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ضروری است.