امام‌جمعه میبد گفت: باید همه به‌عنوان وظیفه ملی، اسلامی و انقلابی برای عظمت و شکوه ایران اسلامی و اعتبار ملت، شرکت حداکثری را مطمح نظر قرار دهیم. 

به گزارش نارین‌خبر، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ریاست جمهوری در ۲۸ خردادماه گفت: باید همه به‌عنوان وظیفه ملی، اسلامی و انقلابی برای عظمت و شکوه ایران اسلامی و اعتبار ملت، شرکت حداکثری را مطمح نظر قرار دهیم.

وی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و ریاست جمهوری در ۲۸ خردادماه افزود: هیچ عذری برای دور شدن از صندوق‌های رأی چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری با منطق درست مقبول نیست.

مطلب مرتبط» اعرافی: هیچ بهانه‌ای برای دور شدن از صندوق‌های رأی پذیرفته نیست

اعرافی بابیان اینکه همین صندوق‌های رأی و همین تأیید و ردها بوده است که در طول چهل سال قدرت را جابه‌جا کرده و جریاناتی آمدند و رفتند، تصریح کرد: همه اینهایی که امروز معترض‌اند در طول این سال‌ها با همین تأییدها و آرا مردم در مسند قدرت قرارگرفته و خدمتی کردند و یا نکردند؛ کم‌وزیاد در پرونده‌هایشان محفوظ است.

خطیب جمعه میبد اظهار داشت: ما حق نداریم وقتی‌که چیزی که به نفع ماست به به بکنیم و وقتی خللی در کار خودمان پیدا شد همه‌چیز را زیر سؤال ببریم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر هوشیاری ملت گفد: البته نقد و نظر حق ملت است و اشکال و اعتراض به روش درست هرکس باید شنیده شود و کسی نباید مقاومت کند و نقد و نظر و پیشنهاد و اصلاح هم محفوظ اما این شایسته نیست؛ کسانی که چندین بار آمدند و از اریکه قدرت بالا رفتند و مسائلی را به دست گرفتند؛ حالا که غلطی در کارشان پیش بیاید همه‌چیز را زیر سؤال ببرند.

عضو شورای عالی انقلاب اسلامی با تأکید بر صبوری همه جناح‌ها و جریانات بیان داشت: ما یک ملتیم و در مصاف با قدرت‌های بزرگ هستیم و تا حالا که این‌همه افتخار آفریدیم و شکوه و عظمت به‌واسطه این ملت پدید آمده است؛ نباید پنجه به روی این ملت بکشیم و عظمت ملت را مخدوش کنیم و حرف‌های بی‌ربط بزنیم و مردم را از صندوق‌های رأی دور کنیم.

وی تصریح کرد: باید همه به‌عنوان وظیفه ملی، اسلامی و انقلابی برای عظمت و شکوه ایران اسلامی و اعتبار ملت، شرکت حداکثری را مطمح نظر قرار دهیم.

اعرافی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص عکس‌العمل رد صلاحیت‌ها گفت: کسانی که در مقابل رد صلاحیت روش عاقلانه را انتخاب کردند قابل‌تحسین است و ما واقعاً باید حضور حداکثری در انتخابات را که فرصت بزرگ و تولیدکننده قدرت برای ملت عزیز بالابرنده عظمت و شکوه برای ملت است تلاش کنیم.