نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در خصوص شاخصه‌های دولت جوان حزب‌الهی گفت: رئیس جمهور آینده باید برای اداره کشور برنامه عملیاتی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، سیدجلیل میرمحمدی میبدی با بیان این نکته که نظام جمهوری اسلامی ایران در کل دنیا جزو کم نظیرترین و به عبارتی بی‌نظیرترین کشوری است که در خیلی از انتخابات، خود مردم نقش دارند، اظهار داشت: در انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شوراها مردم به طور مستقیم نمایندگان خود را انتخاب می‌کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز خیلی از مردم ما به خاطر سیاست‌های غلط دولت آقای روحانی، سیاست‌های واداده، بی‌برنامه و روزمره این دولت در مدت هشت سال گذشته؛ سبب شد اکنون در یک شرایط بسیار سخت معیشتی و اقتصادی باشند و این موضوع برای همه مشخص است.

وی ادامه داد: اما ببینید این برنامه‌ها، اتفاقات و عملکردها از سوی فردی بوده است که از تعدد آرا بیرون آمده است یعنی مردم او را انتخاب کردند، اما اکنون می‌بینیم که خیلی از افراد می‌گویند ما چه کاره هستیم و حدود اختیاراتمان کم است، اما این سوال پیش می‌آید که اگر اختیارات کم است پس چرا شما کاندید شدید و خود را در معرض رای مردم گذاشتید و این همه وعده به مردم دادید.

میرمحمدی‌میبدی افزود: پس رای مردم به طور مستقیم در تعیین سرنوشت کشور تاثیر داشته است و امروز هم همین است.

وی تصریح کرد: مردم باید با حضور در پای صندوق‌های رای، یک فرد اصلح را انتخاب کنند، فردی که با برنامه باشند، بتواند از نظرات اهل فن، خبرگان و متخصصین استفاده کند، بهترین‌ها را انتخاب کند، مدیران مردمی، پای کار، وقت بگذار، کار بلد و با تجربه که از نشاط جوانی بهره‌مند هستند انتخاب کند، فردی که در جمع مردم حضور فعال داشته باشد به طور قطع به یقین می‌تواند بخش قابل توجهی از مسائل و مشکلات کشور را حل کند.

میرمحمدی گفت: اینکه برخی می‌گویند انتخابات هیچ نقشی در انتخاب فرد ندارد، پس رای ندهیم و در انتخابات شرکت نکنیم دقیقا خواست و حرف دشمن است، همان چیزی است که دشمن به دنبال آن است که مشارکت در پای صندوق‌های رای را به حداقل برساند و بگوید که نظام از پشتوانه مردمی برخوردار نیست.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطع مسلم هر چه که حضور و مشارکت ما در پای صندوق‌های رای بیشتر باشد، ضریب امنیت کشور را افزایش خواهد داد، این مسئله بر همگان آشکار است که هر آنچه مشارکت مردمی بالاتر باشد ضریب امنیتی مملکت بالاتر رفته و چشم طمع دشمن به کشور کمتر خواهد شد.

میرمحمدی با بیان اینکه باید حواسمان خیلی جمع باشد عنوان کرد: اینکه من گله‌مند از عملکرد دولت هستم گله‌مند از شرایط معیشتی و اقتصادی هستم و به این دلیل در پای صندوق‌های رای شرکت نکنم دقیقا همان قصد دشمنان و آنهایی که نسبت به مملکت نگاه دشمنی دارند است و در این مدت نزدیک به انتخابات دشمنان به شدت به دنبال کاهش مشارکت مردمی در پای صندوق‌های رای هستند.

وی ادامه داد: مطمئن باشید هر چه میزان آرا مردم بالاتر باشد، در عین اینکه سبب بالا رفتن ضریب امنیت کشور و قطع شدن چشم طمع دشمن خواهد شد سبب می‌شود مسئولینی که انتخاب می‌شوند می‌توانند با پشتوانه مردمی در معادلات دنیا هم حضور فعال و قوی داشته و بتوانند در دیپلماسی اقتصادی، سیاسی، سلامت و فرهنگی با قدرت و قوت کار کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در خصوص شاخصه‌های دولت جوان حزب‌الهی گفت: دولت جوان دولتی است که اولا مومن باشد، این از موارد بسیار مهم در دولت‌ها است، کسی که دارای دین و ایمان باشد نسبت به مردم، نظام و خون شهدا متعهد است، کسی که علاقمند و عاشق مردم است جوان و مردمی است، کسی که در جمع مردم به خصوص مردم محروم و مستضعف حضور پیدا کند، از نزدیک گوش شنوا برای شنیدین مسائل و مشکلات مردم داشته باشد.

میرمحمدی اظهار داشت: فردی باید انتخاب شود که بتواند از مدیران جوان، پرانگیزه و با نشاط استفاده کند، کسی که صاحب برنامه باشد و برنامه عملیاتی داشته باشد و اهل وعده‌های نشدنی و خلاف واقع نباشد، وقت برای مردم بگذارد، استکبار ستیز، شجاع و ولایی باشد، این ویژگی‌ها اگر در فرد منتخب باشد می‌تواند خیلی از برنامه‌ها را پیش ببرد.

وی همچنین گفت: انسانی که اهل تعامل باشد، به آرمان‌های نظام وفادار باشد، سابقه کاری او نشان‌دهنده این باشد که دلسوز نظام و مردم بوده است شخص مناسب برای ریاست جمهوری است، این موارد اگر با هم لحاظ شود یک رئیس جمهوری انتخاب خواهد شد که می‌تواند با کمک دستگاه‌های دیگر، سایر قوا، با استفاده از نیروهای فنی و متخصص بخش قابل توجهی از مشکلات مردم را مرتفع کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش بارز و مهم فرهیختگان و نخبگان جامعه در تبیین فرد شاخص برای انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: از نظر شرعی، اخلاقی، عرفی و حتی قانونی وظیفه تمام فرهیختگان، نخبگان، دانشمندان و اساتید است که ویژگی‌های فرد اصلح را به مردم معرفی کنند و از فرد اصلح حمایت کنند، قطعا اگر خواص وارد میدان شوند در انتخاب شخص موثر خواهند بود، به خصوص اگر فرد معتمد محل باشد در عین خواص بودن می‌توانند ویژه‌تر برای امر انتخابات کار کنند.

میرمحمدی گفت: متاسفانه با دولتی رو به رو هستیم که هشت سال نگاه به خارج داشت، نگاه به دست کدخدا داشت، همه امیدش به برجام بود و از پتانسیل‌ها و توان داخلی متاسفانه خوب استفاده نکرد و سبب مشکلات و شرایط اقتصادی و معیشتی به این شکل برای مردم شد.

وی افزود: خیلی از مشکلات و مسائل مرتبط با نیازهای مردم، سیاسی نیست، نباید نگاه سیاسی به هر نوع مسئله‌ای داشت، اینکه ما نگاه به دست غرب و کسانی که ۴۰ سال دشمنی خود را به ما اثبات کردند داشته باشیم، آسیب خواهیم دید همان گونه که در ۴۰ سال گذشته آسیب دیدیم.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین بهترین کاری که باید انجام شود این است که مسائل اقتصادی، مسائل تولیدی و اشتغال را با برنامه عملیاتی پیش ببریم نه با برنامه‌های احساسی و وعده‌ای، حتما باید نگاه مسئولان به ظرفیت‌های داخلی باشد و نگاه سیاسی وجود نداشته باشد.