رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به وعده‌هایی که برخی داوطلبان انتخابات می‌دهند، گفت: مردم این وعده‌های رنگارنگ و زیبا را بررسی کنند آنگاه به این افراد رای بدهند.

به گزارش نارین‌خبر، محمدصالح جوکار، صبح یکشنبه در جمع اعضای ستاد انتخابات کاندیداهای ریاست جمهوری استان یزد با تاکید بر اهمیت حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: شرکت در انتخابات این یک وظیفه و رسالت ملی و دینی است و عمل به این وظیفه دین و مذهب نمی شناسد و همه ما به عنوان یک ایرانی و در راستای عمل به یک تکلیف ملی باید در این زمینه مشارکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ما نیز بر اساس مشارکت مردم شکل گرفت، افزود: وقتی نهضت مبارزه به رهبری امام راحل فعالیت خود را آغاز کرد، مبنای حرکت، حضور مردم بود و امام در همه حرکت‌های خود مردم را عامل شکل گیری انقلاب دانستند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: در طول چهار دهه که از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، راهبردهای حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مردم باید در میدان باشند، فواید بسیاری برای انقلاب و نظام اسلامی داشته است.

جوکار ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مبارزه با گروهک‌ها، خاموشی فتنه‌هایی که در شمال، شمال شرق، جنوب و غرب کشور و همچنین عرصه مهم دفاع مقدس همه از جمله مواردی بود که با بهره‌مندی از حضور و مشارکت مردم به موفقیت رسید.

وی با بیان اینکه پس از دفاع مقدس هم در تمام عرصه‌ها باز مردم بودند که با حضور خودشان فتنه‌ها و چالش‌های موجود را رفع کردند، گفت: حضرت امام خمینی (ره) با ابتکار عملی که داشتند توده‌های مردمی را به قدرت نظام جمهوری اسلامی تبدیل کردند و همین موضوع عامل بسیار مهم و بازدارنده‌ای در برابر تهدیدهای موجود داشتند.

عضو هیئت نظارت مرکزی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: درست است که ما افتخارمان این است اگر آمریکایی‌ها کوچکترین خطایی بکنند با پاسخی محکم روبرو می‌شوند ولی این اقتدار در سایه مشارکت و حضور پرشور مردمی در عرصه‌های مختلف به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه نظام‌هایی که خود را دموکراتیک می‌دانند، مراجعه به مردم برای تعیین سرنوشت خود برای امور مخلتف را به صورت کم یا زیاد دارند گفت: حضور مردم ما در عرصه‌های انتخاباتی واقعی است و با شکل‌گیری رقابت‌های انتخاباتی، مردم کسی را که می‌خواهند انتخاب می‌کنند و در بعضی از عرصه‌ها هم مردم متوجه می‌شوند که این انتخابشان اشتباه بوده اما در هر صورت انتخاب همین وضع هم بر عهده خودشان بوده است.

جوکار با اشاره به اینکه بخشی از اشتباهاتی که مردم در انتخابشان دارند، مربوط به دروغ‌ها و شایعاتی است که کاندیداها و هوادارانشان مطرح می‌کنند، گفت: در دور قبل مشاهده کردیم که برخی کاندیداها می‌گفتند اگر فلان شخصی انتخاب شود در پیاده‌روها دیوار می‌کشد و به وسیله این چنین دروغ‌های عجیب برای خود رای جمع می‌کردند.

وی با تاکید بر اینکه حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو، اقتدار و امنیت ملی کشور را افزایش می دهد، تصریح کرد: این حضور یک پشتوانه محکمی در عرصه منطقه و بین الملل است که بتوانیم اهداف کشورمان را دنبال کرده و برتری قدرتی که جمهوری اسلامی در سطح منطقه دارد را حفظ کنیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دشمن در نقطه مقابل به دنبال کاهش دادن میزان مشارکت مردم در انتخابات است، گفت: دشمن در هر دوره انتخابات به شدت در تلاش برای پایین آمدن مشارکت مردم به وسیله ناامید کردن آنها نسبت به رفع مشکلات و آینده کشور است و در این دوره هم به شدت بر این موضوع فعالیت دارند.

وی یکی از تبلیغات سوء دشمن و برخی افراد در داخل کشور را اختیار نداشتن رئیس جمهور دانست و افزود: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیشترین اختیارات اجرایی کشوربرعهده رئیس جمهور است و خود آقایان هم این موضوع را به خوبی می‌دانند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نکته دوم انتخاب درست است گفت: در این زمینه باید دقت کنیم که فریب وعده وعیدهای رنگارنگ برخی کاندیداهای انخاباتی را نخوریم.

جوکار به وعده افزایش یارانه برخی اقشار تا یک میلیون تومان توسط برخی کاندیداها اشاره کرد و گفت: این شعارها خیلی قشنگ است اما باید دید که آیا واقعاً شدنی است یا خیر و روال قانونی انجام چنین کارهایی به چه صورت است؛ واقعاً منابع چنین کاری را رئیس جمهور از کجا می‌خواهد تامین کند؟

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما باید از هر کاندیدایی که وعده‌های انتخاباتی به ویژه در حوزه اقتصادی داد برنامه هم بخواهیم و در صورتی که برنامه درستی داشت آن موقع به وی اعتماد کنیم.