معاون آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش استان یزد گفت: طرح تداوم یادگیری وآموزش برای نوآموزانی که در سال تحصیلی 1400-1399 نتوانستند به آموزش و فعالیت‌های دوره پیش‌دبستانی دسترسی پیدا کنند اجرا می گردد.

به گزارش نارین‌خبر سعیده بهادرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد اظهار کرد: برگزاری دوره پیش‌دبستان در مناطق دو زبانه روستایی و شهری و تداوم فعالیت‌های آموزشی و پرورشی دوره پیش‌دبستانی در شرایط سخت کرونایی و همچنین تهیه بسته آموزشی  برای نوآموزان دوره پیش‌دبستانی را از اولویت‌های آموزش‌ و پرورش استان برشمرد.

 وی افزود: با توجه به اهمیت آموزش ‌و پرورش کودکان دوره پیش‌دبستانی و در راستای توسعه عدالت آموزشی این معاونت در  تابستان ۱۴۰۰، اقدام به برگزاری کلاس‌های پیش‌دبستانی برای نوآموزان بازمانده از دوره یک‌ساله پیش دبستانی می‌نماید.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌ و پرورش استان یزد با اشاره به شرایط موجود بر اساس رنگ‌بندی ابلاغی ستاد کرونای استان کلاس‌ها به‌صورت حضوری، غیرحضوری و ترکیبی با بهره‌مندی از شبکه شاد برگزار می‌گردد.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش‌های دوره پیش‌دبستانی در رشد همه‌ جانبه کودکان و موفقیت تحصیلی آنان در مقاطع بالاتر تصریح کرد:خانواده‌های نوآموزان و مدیران مدارس ابتدایی باید نسبت به معرفی دانش‌آموزان پایه اول فاقد تجربه پیش‌دبستانی به ادارات آموزش ‌و پرورش اقدام نموده تا زمینه  آموزش و کسب مهارت‌های لازم برای ورود به آموزش‌های رسمی را برای این کودکان فراهم  نماییم.

بهادرزاده خاطرنشان کرد: در این راستا محتوای الکترونیکی به ‌صورت متمرکز استانی تولید و جهت آموزش نوآموزان آماده بهره‌برداری می‌باشد.